sklep internetowy gsm

Twoje bezpieczeństwo

Sklep internetowy sklepkom.pl to nie tylko bogaty wybór akcesoriów do Twojego telefonu.  W naszym e-sklepie posiadamy szereg rozwiązań ułatwiających codzienne życie. Najbardziej praktycznymi są te, które dodatkowo chronią Ciebie, Twoją rodzinę i dobytek przed przykrymi konsekwencjami codziennych czynności, które na pozór mogłyby wydawać się niewinne. Taką rzeczą jest używanie gazu. Jego wyciek, który może nawet okazać się niezauważany, prowadzi do tragicznych konsekwencji. Jednak mamy na to sposób.

akcesoria na telefony

Xiaomi MiJia Honeywell Natural Gas Detector jest jednym z takich rozwiązań.

Alarmowy czujnik gazu Xiaomi Mi Honeywell – To nowoczesne urządzenie pomoże zapobiec negatywnym skutkom wycieku gazu.

Funkcje czujnika gazu

Czujnik reaguje na każdy rodzaj gazu (gaz domowy, gaz ziemny, propan itp.) Jest to dźwiękowe urządzenie ostrzegawcze, które wykrywa najmniejszy wyciek gazu.

Można nimi sterować zdalnie, wbudowany jest w nie alarm. Funkcja wsparcia standardu ZigBee, oprócz przesyłania danych, pozwoli oszczędzać energię, zapewnia szybkie włączanie i wyłączanie urządzenia.

Funkcje urządzenia

Czujnik gazu współpracuje z systemem inteligentnego domu za pośrednictwem wielofunkcyjnej bramy Mijia, która umożliwia stabilne funkcjonowanie nawet przy przerywanej pracy WiFi.

Urządzenie łączy się z centralką Aqara Gateway poprzez sygnał ZigBee, dzięki czemu można ustawić rodzaj reakcji na rozpoznane zdarzenie. Dzięki czujnikowi możesz uniknąć poważnych zdarzeń związanych z ulatniającym się gazem tj. zatrucie czy pożar.

Czujnik ma niewielki kształt, możesz go przymocować w dowolnym miejscu (najlepiej w odległości 1-4m od potencjalnego źródła gazu). Zasilany jest bezpośrednio z sieci poprzez zasilacz 12V (dołączamy adapter).

 

Czym jest Aqara?

To system oparty na wielu czujnikach i włącznikach, który można połączyć poprzez międzynarodowy standard ZigBee. Dzięki temu nie trzeba się martwić co się stanie gdy w przyszłości natrafimy na nowe urządzenie od konkurencyjnej firmy a my posiadamy już centralkę Aqara Gateway.

System jest w pełni programowalny przez użytkownika dzięki czemu jest możliwe ustawianie indywidualnej sekwencji zdarzeń w tym reagowanie jednego urządzenia na zachowanie innego np. rozbrojenie czujnika po włączeniu światła w mieszkaniu. Smart zdarzenia są automatyczne i nie wymagają każdorazowej ingerencji użytkownika.

Czym jest ZigBee?

ZigBee jest językiem do bezprzewodowej komunikacji pomiędzy urządzeniami codziennego użytku, charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem energii, dzięki czemu może działać na standardowych bateriach nawet przez kilkadziesiąt miesięcy. Elementy systemu współpracują z elementami innych producentów i na odwrót – wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnego standardu ZigBee.

 

Sprawdź też inne ciekawe akcesoria polepszające życie, odwiedź nasz sklep już dziś.

 

akcesoria na telefon

Written by @Kom