Xiaomi Mi Bunny Robot Builder

Xiaomi Mi Bunny Robot Builder

Xiaomi Mi Bunny Robot Builder

Każdy choć raz w życiu marzył o skonstruowaniu swojego własnego wynalazku. Teraz wcielenie się w rolę inżyniera nie będzie problemem – Mi Bunny Robot Builder to interaktywny, sterowany robot, którego najpierw trzeba samodzielnie zbudować z aż 978 części, by później zacząć programowanie i prawdziwą, edukacyjną zabawę.

Dinozaur, samolot, czy robot?

Konstruktor nie musi się ograniczać jedynie do zbudowania robota – Mi Bunny Robot Builder to zestaw, który umożliwi także skonstruowanie samolotu, czy dinozaura. Dzięki wielu funkcjom nie będą to tylko figurki, w bardzo prosty sposób można zaprogramować ich ruchy. Nie ma konieczności, by wpisywać pojedyncze linijki kodu, wystarczy przeciągnąć gotowe polecenia bezpośrednio ze smartfona. Podczas korzystania z aplikacji można rozpocząć naukę programowania, przez którą użytkownika przeprowadzi seria samouczków.

System utrzymywania równowagi

Robot Xiaomi napędzany jest przez procesor CPU, a jego działanie oparte jest na autorskim systemie operacyjnym, co pozwala na wykonywanie skoordynowanych działań. Cztery porty USB typu C pozwalają na łączenie z innymi częściami, ale także zapewniają zasilanie. Mechanizm samowyważający gwarantuje stabilność robotowi, nawet po zetknięciu z przeszkodą. Dwa, szybkie, bezszczotkowe silniki sprawią, że konstrukcja utrzyma przedmiot cięższy od siebie o 3 kilogramy, a przeciążeniom będzie zapobiegał enkoder fotoelektryczny, który uruchomi tryb jałowy w momencie zatrzymania.

Nauka programowania z Xiaomi Mi Bunny Robot Builder

Mi Bunny Robot Builder spodoba się nie tylko konstruktorom, dając okazję do dalszej zabawy po zbudowaniu postaci. Aplikacja zgodna z Androidem i iOS pozwala na ustalenie sekwencji ruchów i działań. Można zaplanować ścieżkę, którą przejedzie robot bądź prowadzić go za pomocą kontrolera, ustawiać silniki samolotu przy wtórze efektów dźwiękowych i wiele innych. To idealny zestaw, który będzie wprowadzeniem do świata programowania. Kto wie, może w przyszłości mały użytkownik zasłynie jako projektant innowacyjnych, nowych rozwiązań?

Sprawdź też inne ciekawe akcesoria polepszające życie, odwiedź nasz sklep już dziś.

Xiaomi Mi Bunny Robot Builder

Written by @Kom