Samsung A5 17 ArkadiaProstota tkwi w elegancji

Elegancja w najczystszej formie. Minimalistyczny design i maksymalna radość użytkowania, odporna tylna szklana obudowa 3D i optymalna przekątna ekranu 5,2″ perfekcyjnie łączą się ze sobą.Doskonale dopasowany do Twojej dłoni. Tylna obudowa idealnie gładka, bez wystającego obiektywu aparatu. To nic innego jak Samsung Galaxy A5 2017

Wyświetlacz

Samsungi słyną z dobrych wyświetlaczy i tak jest także tym razem. Ekran z trybem FULL HD wspiera znaną z Note 7 funkcję Always On Display wyświetlającą zegarek, kalendarz i proste powiadomienia na wygaszonym ekranie. Funkcja ta wpływa na długość działania baterii. Wieczorem warto włączyć blue light filter, czyli redukcję wyświetlanego światła niebieskiego. Ma to chronić nasze oczy po zmroku.

Wyświetlacz: Super Amoled, 5.2”
Bateria: 3000 mAh
Pamięć wbudowana: 32GB
Pamięć RAM: 3 GB
System: Android 6.0.1 Marshmallow
Procesor:Samsung Exynos 7880 (1.9 GHz x 8 rdzeni)
Aparat: 16 Mpx
Drugi aparat: 16 Mpx
Obsługuje: GPS, NFC, LTE, Szybkie ładowanie, USB Typ-C

Trochę techniki…

Samsung zastosował w A5 17 procesor Samsung Exynos 7 Octa 7880 2017 z GPU ARM Mali-T860 GPU. Procesor wspierany jest przez 3 GB RAM, który w testach osiąga ponad 61 tys. punktów. Zastosowany procesor zapewnia całkowitą płynność działania interfejsu, a Asphalt 8 działa lepiej niż na wielu teoretycznie szybszych smartfonach. Może to wynikać z dopracowanej jednostki graficznej i specjalnego trybu uruchamiania gier Game Launcher.

Samsung Galaxy A5 2017 Warszawa

Kamera

W A5 2017 znajdziemy dwie kamery z matrycami 16 megapikseli. Oczywiście nie są to takie same kamery. Kmera z przodu ma matrycę 16 megapikseli oraz obiektyw f/1.9, ale jej stały focus powoduje, że ostre zdjęcie twarzy jest możliwe, gdy nasza głowa wypełnia prawie cały kadr. Zdjęcia z kamery głównej są dobrej jakości. Szum pojawia się, gdy zaczyna być ciemniej. Być może wynika to z braku optycznej stabilizacji obrazu i konieczności stosowania wyższych ISO. OIS była dostępna w poprzedniej edycji A5, a teraz z niewiadomych przyczyn zniknęła. Autofocus nie jest hybrydowy.

A5 nie nagrywa materiału 4K – maksymalna rozdzielczość to FHD (1920 x 1080), 30 klatek/sekundę. Jakość materiału jest dobra, nagrania są szczegółowe, ale niestety bardzo brakuje jakiejkolwiek stabilizacji obrazu. Świetną funkcją jest natomiast AGIF, czyli automatyczne tworzenie GIF-ów ze zwykłych plików wideo. Jest to obecnie bardzo modne, a A5 ma to w standardzie. Kamerę można uruchomić bardzo szybko klawiszem home

Samsung Galaxy A5 2017 Warszawa

Bateria

Bateria w Samsungu Galaxy A5 2017 ma pojemność 3000 mAh. Smartfon wspiera szybkie ładowanie jednoczenie działając ponad dobę przy sporym obciążeniu. To dobry wynik, a gdy mamy do dyspozycji szybkie ładownie to problem baterii przestaje praktycznie istnieć. Oszczędni powinni wyłączyć tryb Always On Display, bo wpływa one negatywnie na długość działania telefonu na jednym ładowaniu. Gdy jesteśmy daleko od gniazdka to A5 ma dwa dodatkowe tryby oszczędzania energii: MID i bardzo agresywny tryb MAX.

A5 2017
Call Now Button